Witamy Państwa na stronie Polskiej Szkoły w Kent

logo270

Słowa można tłumaczyć na wiele języków, ale ich prawdziwa wartość może być wypowiedziana tylko w jednym… ojczystym…

Ta znana, ale jakże wymowna myśl towarzyszyła nam sześć lat temu, kiedy Polska Szkoła Sobotnia w Kent przyjęła w swe mury pierwszych uczniów. Tym samym zainicjowaliśmy rozwój polskiego szkolnictwa w południowo- wschodniej Anglii.

Celem działalności naszej szkoły jest dbałość o czystość języka ojczystego , który jako synteza wartości narodowych kształtuje naszą tożsamość i bogactwo narodu. Umożliwiając dzieciom mieszkającym na terenie Kent, naukę języka polskiego, obcowanie z tekstami polskich poetów i pisarzy, obchodzenie rocznic narodowych i świąt związanych z polską tradycją, wierzymy, że nasi uczniowie nie staną się obywatelami świata, wykorzenionymi z ojczyzny, pozbawionymi własnej tradycji i poczucia przynależności kulturowej.

Podążając z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży staramy się równocześnie przekazać im prawdę, że język ojczysty to bezcenne dobro każdego narodu, ponieważ wyraża się w nim jego zbiorowa pamięć, tradycja, historia i kultura.

Dbamy również o edukacje dorosłych, którym oferujemy możliwość udziału w kursach języka polskiego i angielskiego, służymy pomocą pedagogiczną i wsparciem psychologicznym.

Polska Sobotnia Szkoła w Kent reprezentowana jest przed oddziały szkolne w Ashford, Maidstone i Chatham (Medway).

Współpracujemy z następującymi organizacjami:

ORPEG -Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

PMS- Polska Macierz Szkolna